OyunForum - Strateji Oyun Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
OyunForum - Strateji Oyun Forum

Forumumuz Bir Strateji Oyunları Forumudur.!

Patch 1.03 Rohan Taktiği

EZAYAH
    EZAYAH
    StratejiForum Kurucu
    StratejiForum Kurucu

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 330
    Katılım Katılım : 31/01/11
    Yaş Yaş : 30
    Konum Konum : İzmir

Patch 1.03 Rohan Taktiği Empty Patch 1.03 Rohan Taktiği

Mesaj tarafından EZAYAH Salı Şub. 01, 2011 12:17 am

Not:Arkadaşlar şunu belirtmek isterim.Bu
    taktikten ziyade bir rehper olarak da algılanabilir.Zayıf noktalarını
    v.s söyleyerek yardımcı olmak istedim umarım yardımcı olmuşumdur.

Arkadaşlar Bu taktik bir çok kişi tarafından beğenilmiştir ben
    bilgisayara karşı oynamıyorum,onlinede çok işinize yarayacağını umuyorum
    Wink

--Piyadeler--

Peasant:Rohan'ın tek piyadesi olan Peasant(Köylüler) bina tamir etmekle kalmayıp bu patch de ortalığı yakacak gibi görünüyor.

Peasant'lar artık üstlerinden atlı birimler geçince daha fazla zarar
    vericekler.20'den 40'a.Küçük Hobbit dostumuz Merry ile birlikte ilk oyun
    için orta bir kuvvet oluşturuyorlar.

Kullanım Alanları

Peasant'ların bu patch'de ilk başlarda kullanılması daha mantıklı.Goblin
    veya warg creplerinde tabiki trol hariç saldıran piyaleleri
    püskürtmelerde başarılı ünite haline gelmişlerdir.

Okcular

Yeoman Archery

Rohanın insan olan okcuları yeoman'lerde fazla bir değişiklik yok.+25 yerine 35 +10 yerine ise +25 veriorlar.

Kullanım alanları

Yeoman'ler bir isengard saldırısında genellikle surları korumak için
    kullanılırdı.Taki bu yeni patch çıkana kadar.Artık yeoman'ler crep
    almada çok başarılı üniteler haline gelmişlerdir...

Özellikle Peasent'ler ile birleştirilirlerse haritanın kontrolünü bile alabilirler.

Elven Warriors

Gizemli elflerin usta okçuları ve kılıç ustaları 1.03'ün en zararda ünitelerinden biri.Zaten 700 kaynak isteyen,

fazla tercih edilmeyen elf okçuları bu patch ile iyice gözden düşecege benziyor.

Artık Heavy Armor'lu (Ağır Zırh) iken artık daha fazla delici saldırılardan (%40 yerine %60)

ve alevli oklardan (%30/%0 yerine %100/%20 )daha fazla zarar görecekler.

Heavy Armor'lu(ağır zırh) Elf savaşçılar artık Uruklara (%60 yerine %55) özel saldırılara

(%30 yerine %23) karşı daha dirençli. Ezici saldırılara (trollerin ağaçları kullanarak yaptıkları gibi)

karşı olan dirençleri azaltıldı (%50/%50 yerine %90/%65).Ayrıca atlıların ezerken büyük zarar gördükleri

elflerin bu özelligide yarı yarıya azaltıldı.

Kullanım Alanları

Ne kadar güçsüzleştirilselerde hala uzun menzile sahip olan elf archerler legolasla birlikte

düşmanı sinsice yıpratmada kullanılabilir.Ayrıca rohan surlarını korumada başarılı olacaga benziyorlar.

Her hangi bir korumaya ihtiyacı olmayan elf savaşcıları yanlarına yaklaşan kılıçlı piyadelerede

Alternatif silahları ile karşılık verebilcek güçteler.

Ve favori birimlerin içinde yer alan ve Gondorun en çok korktuğu birim olan...

Rohirrim

rohirrimler bu patchdeki olumlu değişiklikler ile herkesin

hayranlıgını kazancak gibi.(özellikle benim ) Hızları,ucuz fiyatları,piyade ve okçulara yaşattıgı dehşetler

gibi bir çok özelligiyle rohirrim bu patchda artık daha hızlı saldırcak 1 sn yerine 0.75 sn

Kılıçlardan aldıgı darbeler %100 zarar yerine %90'a indirildi.Enbüyük değişiklik ise rohirrim

artık 15 command points istiyor.Yani bütün ordunuzu rohirrim yaparsanız 10 yerine 13 rohirrim

grubuna sahip olcaksınız.(gerçekten çok büyük bir değişiklik)Son olarak heavy armor (ağır zırh) ve

horseshield (at kalkanı) yapılmış Rohirrim, büyüsel saldırılardan daha az zarar alacak (%100 zarar almak yerine %80)

Forum Saati Perş. Eyl. 19, 2024 4:38 pm